Gianni Ferrari GTM

Gianni Ferrari GTM, maksimum 85 cm genişliğindeki yüksek teknik özellikleri ve teknik özellikleri birleştiren, ticari çim biçme makinesidir. 80 cm’lik kesim, 280 litrelik çim toplayıcı, güçlü motorlar ve güçlendirilmiş hidrostatik şanzıman, GTM’yi yüksek üretim ve performans seviyesine sahip bir çim biçme makinesi yapar. Mükemmel kesim kalitesi ve yüksek toplama kapasitesi, GTM’yi küçük ölçekli profesyonel makineler arasında ön planda tutar.

GTM her yere gider

Ev bahçe kullanımı için mükemmel ve zorlu, dar alanlarda kesim yapmak için kompakt, manevra kabiliyetine sahip makineler gerektiren profesyonel bakım için idealdir. Büyüklüğü sayesinde, GTM kapılardan kolayca geçer ve çok küçük dönme yarıçapı ile kolaylaştırılan bitkiler ve çiçek tarhları arasında çalışırken de iyi hareket eder. GTM’nin profesyonel bileşenleri ve geniş standart donanımları, son derece kompakt boyutlardaki bir makinede bir araya geliyor.

Biçme tablası (GTM)

80 cm’lik kesim, şok emici yüzen bıçaklara sahip tek bir organizmadan çalışır. PTO, bıçağı, güçlendirilmiş ve aşınma durumunda ayarlanabilir, ömrünü uzatan bir sisteme sahip olan elektromanyetik debriyajını harekete geçiren bir düğme boyunca döndürmek için kullanılır. Güverte kabuğu, onu kesilmiş çimlerden oluşabilecek korozyondan koruyan özel bir kataforez boya işlemi ile kaplanmıştır. Çimen oluğunun yanında güverte kovanı 5 mm kalınlığında bir çelik profil ile de güçlendirilmiştir. Güverte, ön ve arka kafa derisi önleyici merdanelerle donatılmış, 2 konumda ayarlanabilir ve yandan boşaltma yapabilir şekilde yapılandırılmıştır. Yüzen bıçakların bileme ya da değiştirme için güverte sökme işlemine ve makinenin kaldırılmasına gerek yoktur. Bu nedenle, bu işlemler herhangi bir koşulda ve sadece birkaç dakika içinde kolayca yapılabilir.

Kes ve topla (GTM)

Ön ve arka tekerleklerin genel dış boyutu, güverte genişliğinden daha küçüktür. Bu, tekerleklerin kesme genişliğinin ötesine geçmediği anlamına gelir ve makine kesilmemiş paralel izlemeye geçtiğinde çim düz kalır, bu da tüm genişlikte temiz bir kesim sağlar. Yüzen bıçaklar, kesilen çimi hazneye doğru zorlayan havanın aerodinamik bir hareketini sağlayan kanatlarla donatılmıştır. Çimlerin doğrudan toplama sistemi, uzun ve nemli çimlerde zorlu koşullarda bile tıkanmayı önler. Çimlerin doğrudan toplanması, makinenin basitliği bakımından büyük bir avantajdır; uzun boylu, ıslak çimlerde bile düşük ses seviyesi ve mükemmel toplama sağlar.

Hazne (GTM)

Büyük 280 litrelik hazne, anti-UV katkı maddesi ile işlenmiş bir örgü çantadır ve çelik borudan bir çerçeveye sahiptir. Özel bir korozyon önleyici boya (kataforez), hazne çerçevesini kesilmiş çimlerin korozyonundan korur. Sesli uyarı operatöre, hazne dolu olduğunda PTO’yu serbest bırakmasını tavsiye eder, böylece toplama oluğunun tıkanmasını önler. Hazne boşaltma işlemi, operatör üzerindeki gerilimi azaltan bir gaz yayı tarafından yapılır, servo desteklidir ve bir kolun yardımı ile sürücünün konumundan kontrol edilir. Haznenin altı, arka deşarj için kolayca çıkarılabilir.

Motor

2 adet benzinli motor mevcuttur. Biri 15,5 HP tek silindirli motor, diğeri 16 HP V-ikiz silindirli motordur. Her iki motorda, çift filtreleme elemanına sahip bir hava filtresi ve yağ filtreli bir basınçlı yağlama sistemi bulunur. Bu özellikler motorun korumasını ve ömrünü arttırır. Motora erişim hızlı ve kolaydır ve alet kullanımı gerektirmez. Bir dakika içinde, filtreler ve yağ seviyesi kontrol edilebilir ve rölelere, sigortalara ve bataryaya erişilebilir. 19 litrelik büyük yakıt deposu, yakıt doldurmadan daha uzun çalışma sürelerine izin verir ve seviye belirleyici bir kapakla donatılmıştır.

Hidrostatik şanzıman

Tekerleklere güç aktarımı, güçlendirilmiş bir ağır hizmet tipi hidrostatik transaks tipi ile sağlanır. Şanzıman, jantlara daha fazla tork iletimi için 4-cıvatalı flanşlı tekerlek göbeklerine sahip yüksek dirençli çelik dişlileri ve 1 ”aks milleri ile iyileştirmiştir. 5 mm kalınlığındaki bir çelik karter koruması, transaks’ı kaldırımlara, kayalara ve köklere çarpma ihtimaline karşı korur. Tek bir hızlı ve sezgisel pedal, kullanımda maksimum sadelik için ileri ve geri yönleri, operatörün yön değiştirirken konforunu garanti etmek için frenlemeyi azaltan amortisör ve kontrast yaylı ayarlanabilir bir sistemle birlikte kontrol eder.

Mekanik yapı

GTM’nin yapısı oldukça sağlamdır. Çelik borudaki yük taşıyıcı çerçevesi özel bir korozyon önleyici işlemle (kataforez) işlemden geçirilir. Ön aks tek blok halinde preslenmiş çelikten imal edilmiştir ve ön tekerlekler bakım gerektirmeyen sızdırmaz yatakları açar. Tüm gergiler ve makaralar metaldir. Makinenin her yerine, inceleme ve bakımı kolaylaştırmak için derhal erişilebilir.

Sürücü koltuğu

GTM’nin sürücü koltuğu, maksimum ergonomi ve kullanım rahatlığı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Yaylı oturma yeri uzunlamasına ayarlanabilir. Sert plastik çerçeveli ve rahat kucaklayan dolgulu yüksek arkalık, operatörlerin yorucu olmadan bu makine üzerinde çalışmasını sağlar. Direksiyon aynı zamanda yumuşak bir kavrama ve topuz ile ergonomi kazanmıştır. GTM’deki standart donanım, dijital saat ölçer ve farları da içerir.