Model / Code RA 900B
Temizleme kapasitesi ( m2/h ) 7,200
Kirli Su Depo Hacmi (lt) 135
Temiz Su Depo Hacmi (lt) 130
Vakum Genişliği (cm) 105
Fırça Çapı (cm) 86
Fırça Sayısı (ad) 2
Dönüş Capı (cm) 210
Batarya Şarj Cihazı Harici
Üretim Yeri İSVİÇRE

Üretim yeri olan İsviçre kalitesinden taviz verilmemiş binicili temizlik arabası olan bu modeller geniş temiz ve kirli su haznesi sayesinde büyük alanların temizliğini kısa sürede yapar. Sürücülü olan bu modeller, sulu akü veya jel tip aküler ile çalışır. Toplam 4 ad .ve herbiri 6V 180ah veya 6V 240 ah özelliğindeki bataryalar ile çalışır. Sulu akülerin günlük ve haftalık kontrollerinin muhakkak yapılması gerekir. Ancak Jel tip aküler ise kesinlikle bakım gerektirmezler. Sulu tip bataryalar maliyet açısından Jel tip bataryalarında neredeyse yarı fiyatından daha da aşağıdadır. Ayrıca sulu akünün içindeki asidiik sıvının dökülüp, temizlik arabasının gövdesini delme riski her zaman bakidir.

Önemli : Bataryalı model temizlik makinelerinde bataryaların tam şarj, tam deşarj olmalarına özellikle dikkat edilmelidir. Aksi halde bataryanın kullanım ömründe azalmalara sebebiyet vermektedir.

135 lt temiz su deposu tankı ve 140 lt kirli su deposu tankı sayesinde büük ölçekli alanların temizliğinde kullanılan binicili zemin yıkama makinalarıdır. Yüksek manevra kabiliyetine sahip bu yer yıkama makinelerinin bakımı ve kullanımı çok kolaydır. İki adet 86 cm fırçaya sahip bu makinalar saatte 7.000 m2 alan yıkayabilmektedir. 4 adet sağlam ve kalın tekerleğe sahip bu zemin yıkama makinaları devrilme tehlikesine karşı korunmuşlardır.

Önemli :RA 900 model makinamızda da diğer modellerimizde olduğu gibi temiz ve kirli su depoları birbirinden tamamen bağımsız iki ayrı depo halindedir. Bazı firmaların makinalarında kullanılan “Membran” sistemde ise, tek bir deponun içine ayırıcı olarak naylon torba benzeri membran konulmaktadır. Kullanılan temizlik kimyasalı bu naylon torba benzeri membranı kısa sürede delmekte ve temiz su ile kirli su birbirine karışmaktadır.